Analiza ankiet z projektu ‚OFFyourLINE” już dostępna!

Organizowana przez nas wymiana młodzieży już trwa. Niedługo będziemy mogli szerzej poinformować o naszych działaniach i pierwszych rezultatach współpracy Polaków, Czechów i Litwinów.

Nasz projekt zbudowaliśmy w oparciu o badanie ankietowe, przeprowadzone wśród rówieśników uczestników wymiany (13-16 lat).  Zebraliśmy odpowiedzi od 365 osób z trzech różnych krajów! Zapraszamy do zapoznania się z analizą zebranych ankiet, z której wyłania się ciekawy obraz młodych ludzi w wirtualnym świecie. 

Przykładowo, od 32% (Czechy) do aż 69% (Polska) badanych zetknęło się z mową nienawiści w Internecie, z tego aż ok. 30% (średni wynik z 3 krajów) uznało, że bardzo często ma osobisty kontakt z tym zjawiskiem. Największą liczbę kontaktów z mową nienawiści miała grupa polska. Co ciekawe, Facebook w naszym badaniu nie był najpopularniejszym serwisem z mediów społecznościowych. Jeżeli jesteście ciekawi, który serwis nim był sprawdźcie w pytaniu nr 10! 😉

Analiza dostępna jest na serwisie projektu http://offyourline.com/survey/

Projekt był organizowany w ramach Programu Erasmus+, przez grupę młodzieży w wieku 13 – 16 lat z 3 różnych krajów (Litwy, Polski i Republiki Czeskiej), przy aktywnym wsparciu ze strony ich nauczycieli i szkół. Projekt odbył się w październiku (8-16) 2017 roku w polskich Tatrach. Organizatorem projektu była Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Projekt był finansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *