Map2future

Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego projektu wymiany młodzieży „Map2future”! Projekt jest organizowany przez naszych stałych partnerów z Włoch: Stowarzyszenie Futuro Digitale.

Projekt jest wymianą młodzieży z 6 krajów UE: Grecji, Włoch, Polski, Francji, Litwy i Hiszpanii. Projekt odbędzie się w dniach 16 – 26 Listopada w Salerno, na południu Włoch.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności 37 młodych ludzi poprzez wzmocnienie wzajemnych relacji za pomocą metod edukacji poza formalnej. W ramach projektu uczestnicy stworzą własne mapy dla przyszłości w formie analizy (empirycznej i statystycznej). W obecnej sytuacji gospodarczej Europy młodzi ludzie potrzebują narzędzi, aby rozwijać miękkie umiejętności. Wspólna wymiana dostarczy im niezbędnych narzędzi poznawczych.

Zgodnie z celami programu Erasmus+ partnerstwo Map2future tworzy projekt, który poprzez nieformalne działania edukacyjne poprawi nie tylko umiejętności miękkie młodych ludzi, ale także prawdziwe, skuteczne i przetestowane narzędzia dla zwiększania i uznawania umiejętności przekrojowych i technicznych. Projekt ma na celu również umożliwienie młodym Europejczykom rozpoznanie ich umiejętności poprzez samoocenę tych narzędzi, aby być stale przygotowanym na zmieniające się warunki pracy na rynku.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań praktycznych i logistycznych polskiej grupy. Niedługo więcej informacji o projekcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *