Gry edukacyjne

Gra edukacyjna zaplanowana w naszym projekcie była pierwszym takim przedsięwzięciem w ramach Programu Erasmus+. Młodzież w wieku gimnazjalnym doskonale wczuła się w swoje zadanie, ze względu na swoje doświadczenia gamingowe i w rezultacie powstały cztery różne gry. Wszystkie z nich nadają się do normalnej rozgrywki i były testowane wśród uczestników w szkołach. Fundacja wykorzystuje gry w swoich działaniach, również planujemy wykorzystywać je w przyszłych projektach wymian. Podobnie rezultaty te doskonale przyjęły się w szkołach wśród nauczycieli.

Podstawowym narzędziem promującym rezultaty projektu są gry promujące przedsiębiorczość młodych ludzi. Powstały w ramach  wymiany, podczas „Gaming Day”. Pierwotnie zakładaliśmy stworzenie jednej gry, jednak inwencja uczestników i ich zaangażowanie była tak duże, że w efekcie powstały cztery pełnoprawne gry wraz z mechaniką i zasadami rozgrywki w języku angielski. Wszystkie gry zostały przygotowane w całości przez uczestników, a jedynie końcowa szata graficzna jest wynikiem przeniesienia ich z papieru na wersję graficzną. Wybór koncepcji oraz rozdział zadań w poszczególnych grupach względem umiejętności należał do samych uczestników. Gry zostały edytowane do odpowiedniej formy graficznej i wydane w formie papierowej i elektronicznej (tzw. wersja do wydruku – zrób to sam) w formie mini publikacji z projektu. Obecnie gry są rozpowszechniane w siedzibie organizacji, lokalnych ngosach pracujących z młodzieżą, szkołach uczestników, a przede wszystkim w formie elektronicznej. Link do publikacji znajduje się poniżej:

https://drive.google.com/file/d/0B6BhHlTNESP1eE1hUS1WRzJDdHM/view?usp=sharing

W ramach promocji naszych gier odbyły się też spotkania w szkole z uczestnikami, w ramach których informowaliśmy o naszym projekcie oraz o samym Programie Erasmus+.

 

#1 NATURE AROUND US

NATURE AROUND US – ZASADY GRY

#2 ENTREPRENEURSHIP GAME

entrepreneurship game – ZASADY GRY

 

#3 SQUARES

SQUARES – GRA I ZASADY

 

#4 BUSINESS BUILD

Business build – GRA I ZASADY

 

Projekt „From the ground up” był wymianą młodzieży w ramach programu Erasmus+, zorganizowaną przez Fundację Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Głównym tematem projektu był rozwój przedsiębiorczości wśród młodzieży. W ramach projektu udział wzięli uczestnicy w wieku 13-17 lat, pochodzący z dwóch europejskich krajów: Polski i Ukrainy.

Podobne wpisy