OFFyourLINE nowy projekt wystartował

Celem naszego projektu jest zwrócenie uwagi, jak wielki wpływ wywiera Internet i bycie online na życie młodych ludzi – zarówno nasze jak i naszych rówieśników. Dostęp do Internetu i powstawanie nowych możliwości w sieci wynika z rozwoju cywilizacji. Przewaga Internetu wynika z jego wielu funkcji: informacyjnej, społecznej, kulturalnej, a także edukacyjnej i zawodowej. W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma już możliwości by się od tego odciąć.  Ważne jest zatem byśmy z korzyścią czerpali z Internetu i świadomie uczestniczyli w życiu online, tak, aby „social life” nie stał się jedyną formą kontaktu, a także by nie dać się wciągnąć w mowę nienawiści (hate).

Jesteśmy ciekawi podejścia i doświadczeń rówieśników z innych krajów Europy. Pragniemy wymienić się pomysłami i spostrzeżeniami. Ze spotkania chcemy wynieść nie tylko wiedzę, ale także nowe umiejętności – pracy zespołowej, a przede wszystkim otwartego podejścia i kreatywnego myślenia. A wszystko to w kontekście wielokulturowym z wymianą doświadczeń, przeżyć i bagażu kulturowego ze swoimi rówieśnikami z innych krajów.  Wspólne realizowanie projektu będzie także okazją do ćwiczenia komunikacji i pracy zespołowej w sposób pozaformalny, co w kontekście mniejszych szans uczestników ma duże znaczenie dla ich przyszłości zawodowej. W projekcie udział weźmie młodzież z Bytomia jak i Czeskiego Cieszyna i Możejk.

2 thoughts on “OFFyourLINE nowy projekt wystartował”

  1. Projekt zapowiada się obiecująco. 🙂 Nie mogę się doczekać.
    Pozdrawiam.

    1. My również? Mamy nadzieję, że FEIS team stanie na wysokości zadania i projekt będzie miał wspaniałe rezultaty. Do zobaczenia wkrótce !!!

Comments are closed.