BLOG OFFyourLINE

Naszym głównym rezultatem projektu OFFyourLINE miał być projektowy blog, ale ze względu na ilość wypracowanych rezultatów i potrzebę stworzenia jednaj przestrzeni do zebrania całości projektowych prac stworzyliśmy stronę internetową. Pod projektowym adresem www.offyourline.com, zawiera ona blog oraz inne rezultaty. Znalazły się na niej linki do Programu Erasmus+ i stron partnerów oraz opis projektu.

Wpisy uczestników z całego okresu trwania projektu znajdują się pod linkiem.

W ramach projektu powstały infografiki, przedstawiające pozytywną i negatywną odsłonę Internetu. Projekty powstały podczas warsztatów dotyczących pozytywnych i negatywnych stron sieci. Były rozpowszechniane przez uczestników projektu wśród szerokiego grona odbiorców. Drugim rezultatem były stworzone przez młodzież zasady bezpiecznego życia w sieci. Zarówno infografiki, jak i zasady znajdują się w bibliotece naszej strony, pod tym linkiem.

Najważniejszym rezultatem był dla nas udział w eksperymencie „E-migrants”. Odseparowanie się na kilka dni od sieci, mediów społecznościowych dało nam z pewnością wiele do myślenia na temat wartości. Nasz „detoks” trwał kilka dni.  Był to najtrwalszy rezultat, którym dzieliliśmy się z rodziną, znajomymi i rówieśnikami w szkołach. Poprzez swoje profile na portalach społecznościowych, a także drogą komunikacji bezpośredniej upowszechnialiśmy swoje osobiste doświadczenia związane z udziałem w projekcie. Informacje o akcjach wraz ze zdjęciami także w zakładkach Switch off! i E-migrants pod linkiem.

Projekt był organizowany w ramach Programu Erasmus+, przez grupę młodzieży w wieku 13 – 16 lat z 3 różnych krajów (Litwy, Polski i Republiki Czeskiej), przy aktywnym wsparciu ze strony ich nauczycieli i szkół. Projekt odbył się w październiku (8-16) 2017 roku w polskich Tatrach. Organizatorem projektu była Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Projekt był finansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *