BLOG OFFyourLINE

Naszym głównym rezultatem projektu OFFyourLINE miał być projektowy blog, ale ze względu na ilość wypracowanych rezultatów i potrzebę stworzenia jednaj przestrzeni do zebrania całości projektowych prac stworzyliśmy stronę internetową. Pod projektowym adresem www.offyourline.com, zawiera ona blog oraz inne rezultaty. Znalazły się na niej linki do Programu Erasmus+ i stron partnerów oraz opis projektu.

Wpisy uczestników z całego okresu trwania projektu znajdują się pod linkiem.

W ramach projektu powstały infografiki, przedstawiające pozytywną i negatywną odsłonę Internetu. Projekty powstały podczas warsztatów dotyczących pozytywnych i negatywnych stron sieci. Były rozpowszechniane przez uczestników projektu wśród szerokiego grona odbiorców. Drugim rezultatem były stworzone przez młodzież zasady bezpiecznego życia w sieci. Zarówno infografiki, jak i zasady znajdują się w bibliotece naszej strony, pod tym linkiem.

Najważniejszym rezultatem był dla nas udział w eksperymencie „E-migrants”. Odseparowanie się na kilka dni od sieci, mediów społecznościowych dało nam z pewnością wiele do myślenia na temat wartości. Nasz „detoks” trwał kilka dni.  Był to najtrwalszy rezultat, którym dzieliliśmy się z rodziną, znajomymi i rówieśnikami w szkołach. Poprzez swoje profile na portalach społecznościowych, a także drogą komunikacji bezpośredniej upowszechnialiśmy swoje osobiste doświadczenia związane z udziałem w projekcie. Informacje o akcjach wraz ze zdjęciami także w zakładkach Switch off! i E-migrants pod linkiem.

Projekt był organizowany w ramach Programu Erasmus+, przez grupę młodzieży w wieku 13 – 16 lat z 3 różnych krajów (Litwy, Polski i Republiki Czeskiej), przy aktywnym wsparciu ze strony ich nauczycieli i szkół. Projekt odbył się w październiku (8-16) 2017 roku w polskich Tatrach. Organizatorem projektu była Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Projekt był finansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Podobne wpisy