E – kurs szkoleniowy w ramach  “CO-OP!: Social cooperatives as a tool for youth employment” realizowanego w ramach Programu Erasmus+ jest największym rezultatem wspominanego projektu i jednym z największych przedsięwzięć Fundacji do tej pory.

Pierwotnie kurs został opracowany jako jedno z narzędzi pomagających uczestnikom w szkoleniu. Podczas projektu został wzbogacony o rezultaty pracy wszystkich uczestników i stał się otwartym źródłem edukacji. Jego głównym celem jest promowanie formy współpracy wśród młodzieży z krajów europejskich w formie spółdzielni socjalnych. Jest zbudowany w sposób motywacyjny i nieformalny, dzięki wykorzystaniu różnych elementów, takich jak: Q&A, forum, IT w edukacji i wiele informacji o Programach UE.

W ramach projektu CO-OP!  po raz pierwszy na taką skalę skorzystaliśmy z metody blended education. Nacisk był położony na umiejętności pracy i zarządzania procesem edukacji w wirtualnej przestrzeni (Virtual Learning Environment – VLE). Nasza konkretna platforma jest oparta o serwis Blackboard, której znajomość jest bardzo przydatna w szeroko pojętej edukacji (zarówno własnej poprzez dostęp do wielu kursów MOOC, jak i osób nauczanych poprzez włączenie jej do procesu edukacji). Edukacji w zakresie spółdzielni towarzyszy szereg kompetencji związanych z różnorodnymi pomniejszymi narzędziami IT, tj. wykorzystanie Glossary (wspólny słownik uczących się), Google Hangouts (webinaria), Prezi (interaktywne prezentacje) i Padlet (wirtualne ściany karteczek), Q&A, myLOG (Notehub, Posti, Blogger) oraz szeroko pojęte media społecznościowe (Facebook, YouTube).

Aby zacząć szkolenie online wystarczy kliknąć w link i zalogować się lub dołączyć jako gość do serwisu Blackboard.com. Serdecznie zapraszamy!!!

http://www.coursesites.com/s/_COOP-ErasmusPlus

więcej informacji znajdziecie na:

www.feis.org.pl/co-op

Cały e – kurs jest dostępny bezpłatnie na otwartej licencji CC BY Creative Commons Attribution 3.0 Unported License.

The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.