O naszej fundacji

Poznaj FEIS!

Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku (FEIS) zajmuje się głównie wspieraniem młodzieży w obszarach wolontariatu, budowania społeczeństwa obywatelskiego i edukacji pozaformalnej.

Misją Fundacji FEIS jest poszerzanie horyzontów młodzieży i uzupełnianie ich edukacji w obszarach, które są zaniedbywane przez tradycyjny system kształcenia.

Poznaj nasz zespół!

Piotr Jaros – Prezes Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Z zawodu radca prawny, działający we własnej kancelarii, specjalizującej się w obsłudze prawnej trzeciego sektorai ekonomii społecznej. Ukończył prawo, a także historię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pełni funkcję Dyrektora Instytutu Prawa im. Jana Łaskiego. Od lat działa w sferze aktywizacji młodzieży oraz promocji społeczeństwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej.

Alina Prohasek – Wiceprezeska Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Magister prawa, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przewodnicząca Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Edukatorka, trenerka młodzieżowa, koordynatorka projektów. Ekspertka z zakresu polityki młodzieżowej i działaczka społeczna. Specjalistka z zakresu projektów w ramach Erasmus+ oraz Europejskigo Korpusu Solidarności.

Wiktor Oleś – Project Manager w Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku, Dyrektor SIPE Śląskiego Instytutu Edukacji Politycznej. Student na kierunku Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, prywatnie interesuje się polityką oraz naukami politycznymi, a także stosunkami międzynarodowymi. Oprócz działania w FEIS i SIPE, angażuje się w koła studenckie oraz działania społeczne.

Dane

Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku

ul. Kościelna 10B/8

41-902 Bytom

NIP: 625-24-11-875

Regon: 241501184

KRS: 0000348023

Mapa

© 2022 FIES