Młodzi ludzie o historii polsko ukraińskiej

Po raz drugi FEIS realizuje projekt w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży pt.: „Lost: roads to exile”. Od dziś zaczynamy naszą relację dzień po dniu, wydarzenie po wydarzeniu!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją na temat przebiegu integracji młodych ludzi z Bytomia i Rivne, na Ukrainie:

W pierwszy dzień projektu odbyło się spotkanie integracyjne grupy polskiej oraz ukraińskiej, gdzie uczniowie przedstawiali i poznawali się nawzajem. Mieliśmy dużo zabawy związanej z zapamiętywaniem naszych imion i mówieniu o naszych zainteresowaniach. Spotkanie odbyło się nad malowniczą rzeką Poprad, przy granicy Polsko-Słowackiej. Podczas zajęć rozmawialiśmy o naszych oczekiwaniach co do tego projektu- wielu z nas chce poznać kulturę sąsiedniego kraju i historie a także nawiązać nowe przyjaźnie. Mówiliśmy też o naszym wkładzie w projekt i tym co możemy dać naszym kolegom tutaj- okazało się że mamy tutaj wiele uzdolnionych muzycznie kolegów, Wspólnie ustaliśmy sobie główne zasady naszej wymiany. Głosowaliśmy za poszczególnymi punktami. Podzieliliśmy się również na Strażników Historii- osoby, które będą każdego dnia troszczyć się o relacje z dnia i uzupełniać karty historii. Dzień zakończył się wieczorem filmowym.

Projekt realizuje Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku i Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Św. Św. Piotra i Pawła w Rivne.