Zapraszamy do odkrycia tajemnic ekonomii społecznej z naszą nową lekcją!

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi poszukuje sposobów na pozytywny wpływ na świat wokół nich. Ekonomia społeczna, łącząc w sobie biznes i społeczność, staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych narzędzi do osiągnięcia tego celu. Ale jak zacząć? Jak przekształcić chęć pomocy w konkretne działania? Mamy dla Was odpowiedź!

Przedstawiamy Wam naszą najnowszą lekcję

Stanowi ona wprowadzenie do ekonomii społecznej, który może uzupełniać tematy związane z przedsiębiorczością, pracą społeczną lub ekonomią. Została opracowana dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Wykorzystaliśmy metody pozaformalne, a zajęcia składają się z:

  1. Wprowadzenia – energizera (autorska gra polegająca na rozdawaniu żetonów, symulująca różnorodność ekonomii społecznej)
  2. Wprowadzenia w tematykę ekonomii społecznej (krótka definicja ekonomii społecznej oraz wyjaśnienie, jakie miejsce zajmuje ona w dzisiejszym świecie; praca w grupach)
  3. Symulacji założenia przedsiębiorstwa społecznego (praca w grupach nad koncepcją własnego podmiotu ekonomii społecznej, uwzględniając wszystkie niezbędne aspekty jej funkcjonowania, od misji po strategię finansowania).
  4. Ewaluacji.

Lekcje możecie przeczytać lub pobrać na naszym profilu na Issuu poniżej

Lekcja powstawała w ramach projektu Youth Social Economy, który jest współfinansowany przez Unię Europejską 

Podobne wpisy