Count on youth – rezultaty

Pamiętacie nasz projekt #count on youth? Jeżeli nie zapraszamy do relacji tutaj. Młodzi uczestnicy wypracowali super rezultaty. Przede wszystkim możecie zajrzeć na nasz padlet – czyli taką wirtualną tablicę, gdzie znajdziecie mnóstwo informacji o startowaniu z biznesem w Polsce, Czechach i Słowacji. Wszystkie informacje oczywiście z perspektywy młodego przedsiębiorcy.

https://padlet.com/fundacja_feis/entrepreneurs

Młodzi ludzie nie dzielili się zdobytymi umiejętnościami i informacjami tylko online. W każdym kraju odbyły się spotkania po projektowe. W Bytomiu, takie spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Młodzi uczestnicy wprowadzili swoich rówieśników w świat projektów Erasmus+, opowiedzieli o edukacji pozaformalnej i wpływie projektu na ich życie oraz zachęcili do postawienia pierwszych kroków w biznesie i planowaniu przedsiębiorczej kariery. Dla uczestników szczególne ważne była część o umiejętnościach przedsiębiorcy/ przedsiębiorczyni, jak je zdobywać i kształtować już w trakcie formalnej edukacji. Ważną częścią było także spotkanie z Aliną Prochasek, która opowiedziała o szansach Erasmus+ i zaprosiła młodzież do wspólnych inicjatyw oraz Piotrem Jarosem, który przedstawił szanse na pozyskanie wsparcia w ramach przedsiębiorstw ekonomii społecznej. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt młodych osób z Bytomia.

Ważnym elementem praktycznym były targi pracy, które w ten sam dzień odbywały się w centrum Bytomia i w którym zespół FEIS uczestniczył, prezentując szanse edukacyjne dla młodzieży.

A już wkrótce ruszy nasza przestrzeń dla młodych przedsiębiorców 📍

Podobne wpisy