RenewCraft – przygotowania ruszyły

Pod koniec lipca odbyliśmy wizytę przygotowawczą przed wymianą młodzieżową RenewCraft! Z partnerami z Czech, Włoch, Grecji oraz Słowenii dyskutowaliśmy, ustalaliśmy oraz dopracowywaliśmy szczegóły wymiany młodzieżowej, która będzie miała miejsce już niedługo… RenewCraft skupi się na odnalezieniu zapomnianych zawodów, a także próbie wypracowania ich nowej, prosperującej w obecnej sytuacji rynkowej, formie. Oprócz sfery zapomnianych zawodów młodzi ludzie poznają ideę przedsiębiorczości społecznej oraz podstaw zarządzania czasem, budżetem domowym oraz możliwości jakie daje im państwo czy UE, do rozpoczęcia własnego biznesu. Podczas APV (wizyty przygotowawczej) dyskutowaliśmy w szczególności nad rezultatami projektu oraz tym, jak chcemy osiągnąć ich najwyższy poziom. Zdecydowaliśmy się, że powierzenie młodzieży jak największego pola działania, pozwoli nam na najwyższej jakości rezultaty.

Partnerami RenewCraft są partnerzy z różnych środowisk, nasz czeski partner to Petrklic Help, organizacja ta zajmuje się przede wszystkim wpieraniem młodych ludzi, poprzez oferowanie im przestrzeni do realizacji władnych pomysłów i rozwijania umięjętności. Włochy reprezentować będzie DAR for peace and equality, które jest międzynarodową grupą, powołaną do krzewienia pomocy oraz życzliwości wśród ludzi w potrzebie, w szczególności uchodźcom i uchodźczyniom. Naszym Greckim partnerem jest EUphoria Youth Lab, która skupia się na pracy z młodzieżą z wiejskich terenów Grecji oraz wypracowywaniu projektów młodzieżowych. Słoweńska organizacja Povod Institute zajmuje się zaś międzynarodową współpracą rozwojową, promocją globalnych celów zrównoważonego rozwoju, mediacją czy społeczeństwem obywatelskim i międzykulturowym. 

Dzięki różnorodności naszych partnerów, projekt zyska na wartości, a sama młodzież będzie mogła doświadczyć jeszcze lepszych działań podczas wymiany. Sama wymiana będzie miała miejsce w Murzasichle w tym miesiącu. Będziemy Was informować o rezultatach oraz przebiegu wymiany!

Podobne wpisy