Podsumowanie szkolenia ’’Youth Social Economy’’

Nasze szkolenie ’’Youth Social Economy’’ właśnie dobiegło końca… Przez tydzień uczestniczki i uczestnicy z Grecji, Słowacji, Hiszpanii, Malty, Słowenii, Czech, Belgii, Polski oraz Włoch pracowali w Bytomiu nad tematyką związaną z młodzieżową ekonomią społeczną.

Podczas prowadzonego przez naszą Fundację szkolenia ’’Youth Social Economy’’ odbyliśmy wizytę studyjną w Mikołowie. Pierwszą częścią wizyty były odwiedziny w mikołowskiej Herbatece, która jest przedsiębiorstwem społecznym, prowadzącym działalność w dziedzinie animacji społecznej oraz edukacji w obszarze kultury i postaw społecznych.

Po odwiedzeniu Herbateki udaliśmy się do Centrum Aktywności w Mikołowie , które jest miejscem ogniskującym organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz mieszkańców chcących zaangażować się w działania na rzecz Mikołowa.

Więcej, o działaniach podejmowanych w ramach projektu, możesz przeczytać na stronie, która powstała jako jeden z rezultatów: http://mlodybiznes.feis.org.pl/ekonomia-spoleczna/

Tym samym, zachęcamy również do zapoznania się ze stworzonym przez nas ebookiem, który również jest jednym z wypracowanych przez nas rezultatów.

pobierz naszego ebooka 🙂

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską.

Podobne wpisy