Młodzi obywatele i obywatelki rozmawiali o demokracji w Raciborzu

21 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć na kolejnych warsztatach, przeprowadzanych w ramach projektu,,Kim jest młody obywatel/ka?”, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu, której bardzo dziękujemy za gościnę! W zajęciach udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych W Raciborzu. Tematami przewodnimi była: polityka, demokracja oraz państwo, ze szczególnym zwróceniem uwagi na umiejętność selekcji informacji, którymi jesteśmy stale zasypywani. 

Więcej o naszym projekcie dowiecie się ze strony projektu. Zobaczcie też efekty naszych konsultacji online na specjalnych JAMBORDach tutaj. A jeżeli chcesz skonsultować swoją obywatelską aktywność? Nie wiesz od czego zacząć działania społeczne? Szukasz możliwości podjęcia nowych inicjatyw? Skontaktuj się z nami poprzez specjalny infopunkt porad obywatelskich.

Projekt ,,Kim jest młody obywatel/ka?” skupia się na edukacji obywatelskiej młodzieży w Województwie Śląskim, poprzez konsultacje młodzieżowe, warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej oraz inne działania. 

Partnerami projektu są SIPE Śląski Instytut Edukacji Obywatelskiej – młodzieżowy think-tank naszej Fundacji oraz Międzynarodowe Studia Nauk Politycznych i Dyplomacji na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Projekt ten współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Patronatem objęli go również: 

📍Prezydent Miasta Katowice 

📍Prezydent Miasta Bytom

📍Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

📍Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UŚ 

📍Towarzystwo Inicjatyw Naukowych 

📍PROM Polska Rada Organizacji Młodzieżowych

Podobne wpisy