Seminarium w Atenach!

Youth Seminar w Atenach w ramach projektu ’’Think Tank – chance for Youth” już za nami! Przez ponad tydzień delegacje z 3 think tanków: SIPE Śląskiego Instytutu Edukacji Politycznej, Embrace All Hub z Grecji oraz Mosaic Minds z Czech, wspólnie pracowały w Atenach nad koncepcją europejskiej strategii młodzieżowej.

Oprócz pracy nad koncepcją strategii, jako uczestniczki i uczestnicy projektu odwiedziliśmy wiele ważnych miejsc, takich jak Parlament Grecji, w którym mieliśmy okazję na żywo oglądać obrady z udziałem premiera kraju, Akropol, Foundation of the Hellenic World, gdzie mogliśmy za pomocą VR poznać historię Aten czy zwiedzić najważniejsze miejsca greckiej demokracji i historii.

Jednak głównym celem była praca nad strategią na temat…, no właśnie – już niedługo zdradzimy jakie tematy będzie poruszała nasze wspólnie wypracowana europejska strategia.

,,Think Tank – chance for Youth’’ jest międzynarodowym projektem realizowanym przez młodzież z Polski, Grecji oraz Czech. Jego celem jest stworzenie organizacji młodzieżowych, skupionych na tematyce edukacji obywatelskiej, ekologii, sportu, inkluzywności i innych tematach ważnych dla młodych ludzi.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Jego partnerami są: Euphoria Youth Lab z Grecji oraz Petrklic Help z Czech.

Projekt został objęty patronatami: 
– Prorektorki ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ 
– Prezydent Miasta Katowice
– Prezydent Miasta Bytomia
– Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 

Podobne wpisy