„Młodzież decyduje. Samorząd 2.0” – debata w Siemianowicach Śląskich!

W piątek, 23 lutego, odbyła się debata ,,Młodzież decyduje. Samorząd 2.0” w ramach naszego projektu ,,Kim jest młody obywatel/ka?”, w której udział wzięła młodzież z Siemianowic Śląskich.

Frekwencja była zaskakująca! W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 młodych osób. Dyskutowaliśmy m.in o samorządności młodzieży na różnych poziomach. Taka symulacja procesu decyzyjnego była niezwykle ważna dla zrozumienia idei demokracji młodzieżowej. Bardzo dziękujemy również miastu Siemianowice Śląskie, a w szczególności II Zastępcy Prezydenta Miasta Beacie Gałeckiej za pomoc w realizacji naszej debaty, która wpisała się w strategię ,,Siemianowice Młodzieży”.

,,Kim jest młody obywatel/ka’’ to projekt stanowiący odpowiedź na potrzebę lepszej i bardziej praktycznej edukacji obywatelskiej w Województwie Śląskim. Ma on za zadanie uzupełnić wiedzę z sektora edukacji formalnej o edukację poprzez działanie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Partnerami projektu są: SIPE Śląski Instytut Edukacji Politycznej oraz MSNPiD Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji.

Nad projektem patronaty objeli również:
📍Prezydent Miasta Katowice
📍Prezydent Miasta Bytom
📍Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UŚ 
📍Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
📍Towarzystwo Inicjatyw Naukowych 
📍PROM Polska Rada Organizacji Młodzieżowych

Podobne wpisy