Bytomska Młodzieżowa Gra Miejska

Międzynarodowy projekt w Bytomiu

Wreszcie jest! Bytomska Młodzieżowa Gra Miejska ,,With the Eye of Youth” ma swoją premierę w listopadzie 2021 roku. Gra miejska jest rezultatem międzynarodowego projektu o tej samej nazwie prowadzonego w Bytomiu przez Fundację Europejskich Inicjatyw na Śląsku (Fundacja FEIS). Projekt miał 2 odsłony, pierwsza to szkolenie liderów młodzieżowych, zaś druga to międzynarodowa wymiana młodzieżowa. Obie odsłony odbyły się w Bytomiu, a w projekcie wzięła udział młodzież z Polski, Słowacji, Słowenii oraz Czech.

Gra miejska stworzona przez młodych

Młodzi ludzie pracowali nad stworzeniem gry miejskiej podczas działań projektowych. Dzięki ich kreatywności oraz zaangażowaniu powstała gra, która będzie może zostać wykorzystana dla lepszego przedstawienia miasta gościom z innych zakątków naszego kraju, jak i tych z zagranicy z powodu jej dwujęzyczności. Jednak ma ona również charakter aktywizacyjny, w szczególności lokalnej młodzieży, która poprzez grę oraz jej promocję zintegruje się oraz lepiej pozna swoje miasto, a w przyszłości również potencjalnie będzie chętna do wzięcia udział w innym międzynarodowym projekcie w naszym mieście.

Projekt Erasmus+ pod honorowym patronatem Prezydenta Bytomia

Projekt ,,With the Eye of Youth” był realizowany w ramach programu Erasmus+, a oprócz Fundacji FEIS, udział w nim wzięły również organizacje partnerskie: ASK CZ ze Vsetina, Ljudska univerza Ormož czy Regionalne centrum mladeze z Trenczyna, co ważne Ormož i Vsetin to miasta partnerskie Bytomia.  Projekt został objęty również honorowym patronatem Prezydenta Bytomia.

Zagraj z nami!

Gorąco zachęcamy do zagrania w Bytomską Młodzieżową Grę Miejską ,,With the Eye of Youth”!

26 listopada odbędzie się premiera gry, w której weźmie udział nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta Bytomia oraz uczestnicy międzynarodowej wizyty studyjnej projektu ,,Incubator for Young People” w Bytomiu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odegrania z nami gry w dniu premiery, śledźcie social media Fundacji FEIS po więcej informacji na temat gry. 

Podobne wpisy