Strefa Młodzieży podczas festiwalu FAJER

Wraz z Młodzieżową Radą Miasta Bytom i Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Śląskiego tworzymy przestrzeń dla młodych ludzi w Bytomiu.

Strefa młodzieży to specjalne wydarzenie podczas Bytomskiego festiwalu NGO „FAJER”, które odbędzie się 10 września 2022 na Placu Sobieskiego pod Lokalem NGO. Będzie to specjalna strefa tworzona przez młodych ludzi dla młodych ludzi. W jej ramach chcemy podyskutować o sprawach, które dotyczącą młodzieży, zarówno na tym bliższym – lokalnym poziomie miasta, jak i na tych dalszych: regionalnym, krajowym i europejskim. 

Co w strefie młodzieży

W strefie dowiesz się również o tym jak działają projekty ERASMUS+ i jak można się w nie włączyć. Poznasz młodzieżowych radnych i radne miasta, a także przedstawicieli Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Będzie możliwość skonsultowania z nami Waszych młodzieżowych pomysłów na działanie miejskie.

Jeżeli jako młoda osoba planujesz swój biznes, być może zaciekawią Cię rezultaty dwóch projektów FEIS, w których pomagaliśmy młodym przedsiębiorcą i przedsiębiorczynią w pierwszych biznesowych krokach, w tym również w obszarze międzynarodowym

Jesteśmy częścią Europejskiego Roku Młodzież

Strefa stanowi jedno z wydarzeń Europejskiego Roku Młodzieży. Rok 2022 ustanowiono Europejskim Rokiem Młodzieży, aby zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa europejska młodzież w budowaniu lepszej przyszłości – bardziej ekologicznej, sprzyjającej włączeniu społecznemu i cyfrowej. Przybywając do naszej strefy będziesz mógł dołączyć do #EYY2022 ! Zobacz nasze wydarzenie na mapie Europejskiego Roku Młodzieży:

Organizatorzy

Strefę organizuje Młodzieżowa Rada Miejska w Bytomiu w partnerstwie z Fundacją Europejskich Inicjatyw na Śląsku. Wydarzenie wspierają: Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego, Śląski Instytutu Edukacji Politycznej SIPE.

Szczegółowy rozkład dyskusji znajdziesz w naszym harmonogramie na końcu. Ze względu na ograniczenie przestrzeni podczas dni NGO, możemy mieć ograniczoną liczbę miejsc siedzących. Postaramy się jednak, aby każdy znalazł w miarę wygodny kąt. Więcej dowiesz się dołączając do wydarzenia na Facebook.

Harmonogram

  1. Młodzi decydują – demokracja, a młodzież. O partycypacji młodzieży na różnych szczeblach samorządu terytorialnego (45 minut) start 15:30
  2. Zmiany klimatyczne a zaangażowanie młodzieży. Co jeszcze możemy zrobić? 16:30 (45 minut) 
  3. Apolityczność, a apartyjność. Młode działaczki i działacze w pułapce polityki. 17:30 (45 minut) 
  4. Młody Bytom – na ile miasto jest młodzieżowe? Jak je odmładzać skutecznie? 18:30 (45 minut) 
  5. Bytomski rynek pracy oczami młodych 14:30 – 18:30 (dyskusja przy stoisku)

Zapraszamy!