Podsumowanie 2023 roku w FEIS!

Zanim rozpoczniemy nowy, 2024 rok, chcielibyśmy dokonać krótkiego podsumowanie tego, jakie projekty i spotkania udało nam się zrealizować w kończącym się już roku 2023!

W tym roku udało nam się przeprowadzić konsultacje młodzieżowe w ramach projektu „Kim jest młody obywatel/ka?” W aż 5 miastach mieszczących się w województwie śląskim! Odwiedziliśmy Bytom, Mikołów, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój oraz Siemianowice Śląskie! Więcej o konsultacjach możecie przeczytać po kliknięciu w nazwę miasta, które was interesuje.

Po konsultacjach przeszliśmy do fazy warsztatowej. Dwa razy gościliśmy w Bytomiu i Siemianowicach Śląskich

Następnie udało nam się zrealizować wymianę w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży – „Między miastem a miastem: Bytom-Drohobycz”. Młodzież z Ukrainy spędziła z nami 7 dni, w trakcie których pracowaliśmy nad prezentacją przedstawiającą historię i porównanie obu miast, zawiązywaliśmy relacje i dowiadywaliśmy się ciekawych rzeczy od naszych wschodnich sąsiadów. 

Zorganizowaliśmy także szkolenie Youth Social Economy w ramach którego uczestnicy i uczestniczki z Grecji, Słowacji, Hiszpanii, Malty, Słowenii, Czech, Belgii oraz Polski przez tydzień pracowali nad tematyką związaną z młodzieżową ekonomią społeczną.

Mieliśmy również przyjemność współorganizować debatę „Kobiety w polityce”, w której udział wzięły posłanka Monika Rosa, posłanka Paulina Matysiak, Radna Renata Glenc oraz Radna Alina Bednarz.

Osoby obserwujące nas dłużej wiedzą pewnie, że od zawsze związani jesteśmy z programem Erasmus+ oraz wolontariatem. W tym roku również przeprowadziliśmy prelekcje i spotkania na ten temat. 

Oprócz tego, podpisaliśmy umowę o współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Bytom

Efekty realizowanych przez nas projektów dostępne są w wydanych przez nas podręcznikach: „Youth Social Econoomy”, „Podręczniku dla młodego obywatela/ki”, „Lekcji o ekonomii społecznej” oraz „Podręczniku dla młodych wolontariuszy/ek”. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ich treścią!

Udało nam się również zrealizować kampanię z okazji Międzynarodowego Dnia Młodzieży, którą możecie sprawdzić na naszym instagramie

W tym roku ponownie mieliśmy okazję stworzyć swoją Strefę Młodzieży 2.0 na bytomskim FAJERze.

Zorganizowaliśmy premierę filmu „Mistrz Radiofonii”, który przedstawia urzekającą historię Pana Zbigniewa.

Przedstawiciele naszej Fundacji mieli przyjemność polecieć na Korfu w ramach Kickoff meetingu. Odbyliśmy także Transnational Meeting w ramach projektu „Incubator for Young People”, Partner Meeting w ramach projektu „Think Tank – chance for Youth” oraz APV „Youth City Synergy”

Całą tegoroczną działalność zwieńczyliśmy świątecznym spotkaniem z FEIS.

Oczywiście nie wymieniliśmy wszystkich swoich tegorocznych aktywności, bo post byłby za długi! 🙂

Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Podobne wpisy